26. ročník Strahov Cupu hostilo Aquacentrum Šutka | Vozíčkář

26. ročník Strahov Cupu hostilo Aquacentrum Šutka

1.12.2017

V sobotu 25. listopadu se v Praze na Šutce konal další ročník plaveckých závodů Strahov Cup. Přijeli plavci z celé republiky, několik klubů ze Slovenska a početné startovní pole doplnil i 1 ukrajinský plavec. Na finálový závod série Českého Poháru 2017 dorazilo celkem 126 plavců z 16 sportovních klubů. Závod byl součástí soutěžního kalendáře World Para Swimming, proto bylo možné plnit kvalifikační limity na Mistrovství Evropy 2018 v irském Dublinu.
17119_Starhovcup

Z českých plavců se mezi muži medailově nejvíce dařilo Tadeáši Strašíkovi, který, přestože byl na prsové stovce diskvalifikován, vyplaval na všech svých tratích 2 stříbrné a 3 zlaté medaile. Tadeáše zdatně doplnili jeho týmoví kolegové z SK KONTAKT PRAHA, Petr Andrýsek stříbrným hattrickem a Tomáš Scharf, jakožto účastník již historicky prvního Strahov Cupu v roce 1992, vyplaval 2 cenné kovy. Na závodech nechyběl ani odchovanec Plavecké akademie KONTAKT bB Arnošt Petráček, paralympijský vítěz z Ria a po dnešním (3.12.17, pozn. redaktor) výkonu v Mexiko City také mistr světa, který si odvezl dvě zlaté. Jediný ukrajinský plavec na startovním poli Ivan Tehza se díky 4 zlatým medailím výrazně zapsal do výsledkové listiny. Stejným počtem vylovených cenných kovů mu sekundoval Petr Frýba, když vyplaval 1 zlatou, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile.

Mezi ženami se výrazně prosazovaly Slovenky. Celkem si rozdělily 10 medailí a kvalita plavkyň našich východních sousedů byla znát. Z domácích do pódiových umístění nejvýrazněji promluvily 2 reprezentantky ČSTPS z Ria, tedy Anežka Floriánková z SK KONTAKT PRAHA a Vendula Dušková z SK KONTAKT KARLOVY VARY. Floriánková ovládla 2 zlatými a 2 bronzovými kategorii Junioři ve dvojboji soutěže Českého poháru, přičemž dosáhla i na druhé místo v kategorii Open. Dušková se umístila za svou spolubojovnicí z reprezentace na třetí příčce, když si zlatým doublem na Šutce potvrdila výkonnost před MS v Mexiku. Tam dnes, stejně jako Petráček, vyplavala „placku“ a třetím místem na 100 metrů prsa přispěla bronzem na český medailový účet.

Kategorii Open vyhrál již zmiňovaný Arnošt Petráček. Mezi juniory doplnili pražskou talentovanou plavkyni Ivan Tehza a Tadeáš Strašík. V kategorii Žáci byla nejlepší plavkyní dvojboje Katarína Chudá, následovaná Petrem Frýbou a také plaveckou nadějí Annou Polákovou z SK KONTAKT BRNO. David Kratochvíl ze Slavoje Plzeň ovládl kategorii nejmladších a na pódium ho doprovodili ostravský Jakub Vaněk a Nela Kuiper z SK KONTAKT PRAHA. Pražský tým s přehledem zvítězil v soutěži družstev, když A tým skončil první a B tým druhý v celkovém hodnocení.

Více informací naleznete na http://www.kontaktbb.cz/xxvi-strahov-cup/t1521 a fotogalerie jsou dostupné na facebookových stránkách Plavecké akademie KONTAKT bB.