Badminton handicapovaných na vzestupu | Vozíčkář

Badminton handicapovaných na vzestupu

1.11.2017

Ovíkendu 21. – 22. října se v Brně uskutečnilo vůbec první soustředění pro tělesně hendikepované badmintonisty v České republice, kterého se zúčastnilo deset vozíčkářů. Akci, která se konala pod patronací ČBaS, organizačně zajistil opět oddíl Badminton Sharks Brno.

17110_badminton1
Soustředění obsahovalo tři badmintonové jednotky, trénink v posilovně, cvičení s fyzioterapeutkou a závěrečný mini turnaj, nechyběl ani rozbor videa s ukázkami správné techniky badmintonových úderů i pohybu na vozíku po kurtu.

„Původně jsme měli přihlášeno jedenáct vozíčkářů, tři se na poslední chvíli bohužel odhlásili,“ řekl hlavní trenér a vedoucí soustředění Tomáš Voves v sobotu, v neděli pak ale dva další vozíčkáři přijeli a zakulatili počet sportovců na deset. Pozitivní je, že kromě čtyř hendikepovaných badmintonistů pravidelně trénujících v oddíle BS Brno a dvou účastníků květnového Czech Para-Badminton Open se zde ukázaly i zcela nové tváře.

Zdroj: http://www.cstps.cz/

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>