Česká reprezentace na MS v boccie na medaili nedosáhla | Vozíčkář

Česká reprezentace na MS v boccie na medaili nedosáhla

1.10.2014

67c_Hodnocení-Boccia-PekingLetošní vrchol boccistické sezóny, který se uskutečnil od 22. do 28. září 2014 v čínském Pekingu, kterého se zúčastnilo více než 170 sportovců z 31 zemí světa, se našim reprezentantům nepodařil proměnit v ani jeden cenný kov.

Problémy…
Už při cestě do Asie potkaly českou výpravu první trable v podobě zrušeného letu Air France. Ty se naštěstí povedlo překonat a český tým do místa konání dorazil v pořádku. Opravdové potíže vznikly až na místě. Pořadatel totiž novým způsobem přeměřoval hrací míčky a velké množství jich vyřadil jako nevyhovující normám. Až později se zjistilo, že právě šablona na měření byla vadná! Po následném přeměření putovala velká část míčků zpět ke svým vlastníkům. Stejné problémy neminuly ani naši reprezentaci, když po absolvování dvou tréninků jim byly nejdříve zabaveny a následně po prozkoumání vráceny hrací míčky.

67d_Hodnocení-Boccia-Peking 67c1_Hodnocení-Boccia-Peking 67b2_Hodnocení-Boccia-Peking

 

 

67b2_Hodnocení-Boccia-Peking 67b1_Hodnocení-Boccia-Peking 67b_Hodnocení-Boccia-Peking

 

 

 

Soutěž párů
Jako první do světové soutěže zasáhly týmy. Česká výprava poslala do bojů dva týmy. První tvořili hráči v kategorii BC3 – Jiří Svojanovský, Kamil Vašíček a Jozef Suchý. Druhý tým nastoupil v kategorii BC4 ve složení Radek Procházka, Leoš Lacina a Petr Hubalovský. Oba české páry však svorně skončily po prvním dnu na nepostupových pozicích.
Je však třeba vzít v potaz, že v kategorii BC4 měli naši velice těžký los v podobě domácího výběru s úřadující světovou jedničkou Zhengem. Číňané zvolili pro tento zápas vyrážecí taktiku, na kterou naši nenašli odpověď a i přes slušná zahájení prohráli 0:9. Výsledkově nebyl o moc lepší ani druhý duel s maďarským párem, nepomohlo ani střídání pro čtvrtou a pátou směnu. Směr utkání určila druhá směna, kterou Maďaři vyhráli 3:0 a dostali se na rozdíl čtyř bodů. V konečném pořadí skončili Češi BC4 dvanáctí.
Pár v kategorii BC3 sice předvedl výborný výkon, ale do dalších bojů také nepostoupil. Hned první zápas poslal náš pár proti bronzovému týmu z poslední paralympiády, tedy Belgičanům. V loňském roce naši reprezentanti Belgii podlehli 0:7, teď se jim ale dařilo o poznání lépe. Ve výborně rozehraném zápase sahali po vítězství, soupeř ale v poslední směně uhrál potřebný bod a vyrovnal, aby se nakonec radoval z vítězství v tie-brakeu. Štěstí našim nepřálo ani v dalším zápase a Češi tak podlehli Kanadě 1:3, když jediný bod uhráli až v poslední směně. Obrácený průběh měl zápas s Japonskem, kde se naši dostali do těsného vedení po první směně, které navýšili až na 4:0. Japonci v závěru snížili na 4:1. V konečném pořadí Češi BC3 obsadili desátou příčku.

67a_Hodnocení-Boccia-Peking 67a1_Hodnocení-Boccia-Peking 67a2_Hodnocení-Boccia-Peking

 

 

 

 

 

 

Jednotlivci
Nejlepším hráčem z našich byl ve své kategorii BC3 devátý Jozef Suchý zastupující TJ ZP Nola Teplice. Ten se ve svém posledním zápase představil proti Mohammadové ze Singapuru. Ta den předtím porazila právě našeho Vašíčka. Zápas byl velice těsný, ale šťastnější byla nakonec hráčka ze Singapuru, která si v napínavém duelu připsala těsné vítězství 4:3.

Naději na úspěch a lepší umístění měl i dobře rozehraný Radek Procházka, kterého ale v osmifinále vyřadila ze hry chyba trenéra Jaroslava Hantla. Radek měl hrát první zápas eliminací osmifinále BC4 proti druhému ze skupiny Leung Yuk Wingem z Hongkongu. Vinou asistenta ale nestihl nástup do call roomu a prohrál tak kontumačně 0:7. Celkově se umístil na děleném 15. a 16. místě, i když byl velmi dobře rozehraný po šňůře tří výher v základní skupině a byla zde reálná šance na umístění v první desítce a možná i výše. Poslední zápas tak odehrál v pátek ráno v základní skupině BC4, v němž narazil na Dezsa Berese z Maďarska a po letech jej dokázal konečně porazit – s přestávkami se s tímto soupeřem utkával od roku 2003. Rozhodující byla třetí směna, v níž Procházka uhrál hned tři body a nakonec Berese porazil celkovým skóre 5:1.

O postup do osmifinále bojoval i Serbus se Španělem Corderem. První směnu vyhrál český reprezentant 1:0, ve druhé se dařilo více jeho španělskému sokovi. O všem rozhodla poslední směna, která poslala dále vítězného Španěla.

Z české výpravy se jako poslední představila v osmifinále Kateřina Cuřínová v kategorii BC1, proti ní stál Brit David Smith. Cuřínové se nepovedl už vstup do utkání a její soupeř postupně navyšoval náskok. V poslední směně už bylo o vítězi prakticky rozhodnuto, ale Smith přidal ještě další body na svůj účet a Kateřina prohrála vysoko 0:17. Cuřínová se celkově umístila na 16. místě, František Serbus (BC2) skončil 29, Leoš Lacina (BC4) byl 22 a Kamil Vašíček (BC3) se umístil na 24. místě.

 

(almavi)
Zpracováno dle podkladů www.spastic.cz a www.paralympic.cz
Deník reprezentantů naleznete na: http://vozickar.com/mistrovstvi-sveta-v-boccii-ctete-denik-reprezentantu/

Shrnutí výsledků:
BC3 – Suchý Jozef CZE : Kirsten De Laender BEL – 3:1
BC1 – Cuřínová Kateřina CZE : Leglise Roberto Herman ARG – 6:1
BC2 – Serbus František CZE : Araújo Lucas BRA – 2:2 (T 1:0)
BC4 – Lacina Leoš CZE : Larpyen Pornchok THA – 2:10
BC1 – Cuřínová Kateřina CZE : Tadtong Pattaya THA – 4:5
BC4 – Procházka Radek CZE : Amaya Munoz Silvano MEX – 5:0
BC4 – Lacina Leoš CZE : Zheng Yuansen CHN – 0:5
BC3 – Suchý Jozef CZE : Almeida Dos Santos Richardson BRA – 3:3 (T 1:0)
BC3 – Vašíček Kamil CZE : Romero Montoya Jesus Augusto COL – 6:3
BC4 – Procházka Radek CZE : Lin Ximei CHN – 6:1
BC3 – Vašíček Kamil CZE : Mohammad Taha Nurulasyiqah Binte SIN – 2:4
BC1 – Cuřínová Kateřina CZE : Falotico Daniela Aparecida BRA – 5:0
BC4 – Lacina Leoš CZE : Masanelli Sergio ARG – 4:3
BC4   Procházka Radek (CZE) : Beres Deszo (HUN)   5:1
BC2   Serbus František (CZE) : Cordero Martín Pedro (ESP)   2:5

Osmifinále BC3   Suchý Jozef (CZE) : Mohammadová Taha Nurulasyiqah Binte (SIN)   3:4
Osmifinále BC4   Procházka Radek (CZE) : Leung Yuk Wing (HKG)   0:7 kontumačně
Osmifinále BC1   Cuřínová Kateřina (CZE) : Smith David (GBR)   0:17

 

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>