Další medaile z ME v plavání

9.5.2016

73_Běla-2

Čtvrteční dopoledne se dvěma postupy do finále
Honza Povýšil plaval hned v první rozplavbě dopoledního programu disciplinu 150m polohový závod. Po dlouhé době se přiblížil ke svému letitému nejlepšímu osobnímu výkonu a postupuje do odpoledního (spíš večerního) finále na slušné čtvrté pozici.

Běla Třebínová malinko zazmatkovala v technice a dýchání, ale i tak bude večer plavat z druhého místa v disciplině 50m znak, co je její parádní disciplina.

Další dva cenné kovy z ME v plavání
Dnešní finále českých reprezentantů Běly Třebínové a Jana Povýšila dopadly na výbornou.
Nejprve plaval finálový závod na 150 m polohovky Jan Povýšil, který měl v dopoledních rozplavbách čtvrtý nejlepší čas. Vše tedy nasvědčovalo, že ve finále se strhne velký boj o medaile. Honza zabojoval a svého největšího soupeře Itala Morelliho porazil o 65 setin vteřiny a vybojoval již druhou bronzovou medaili. Zvítězil Rus Zhdanov a druhý skončil Dán Larsen.
73_Honza-PovýšilO hodinu a půl později nastoupila ke svému finále na 50 m znak Běla Třebínová. Svůj čas z dopolední rozplavby zlepšila ještě o více než sekundu. Sice to nestačilo na zlatou medaili a Španělku Peralesovou, ale Běla si výkonem 45,14 s zajistila stříbrnou medaili. Třetí skončila Norka Rungová. 73_Běla

Na závěr šampionátu cinkla Běle Třebínové další stříbrná medaile!!
Sobota byla posledním dnem evropského šampionátu v plavání. Do bojů o medaile nastoupila i Běla Třebínová, Jan Povýšil a Arnošt Petráček.
Běla zaplavala výborně dopolední rozplavby na 50 volný způsob a postupovala do finále třetím nejlepším časem 40,06. Ve večerním finále pak svůj dopolední čas ještě vylepšila v ve vynikajícím čase 38,62 si doplavala pro stříbro!!
Oba čeští plavci nastupovali také do závodu 50 m volný způsob.  V rozplavbách se lépe vedlo Janu Povýšilovi a do finále postupoval s pátým nejlepším časem, Arnošt Petráček se sedmým časem. Finále bylo obrovskou bitvou. Honza Povýšil v něm nakonec dosáhl na čtvrtou příčku v čase 41,65. Arnošt doplaval jako sedmý.