MS v atletice přineslo pro české barvy tři bronzy | Vozíčkář

MS v atletice přineslo pro české barvy tři bronzy

2.11.2015

Mistrovství světa v atletice v katarském Dohá skončilo pro českou výpravu relativně úspěšně. Tři muži si domů přivezou bronzovou medaili. K Dušanu Grézlovi, který se prosadil ve vrhu koulí kategorie F38, se přidali Petr Vrátil v hodu oštěpem (také F38) a Aleš Kisý (koule, F53). Mezi ženami byla nejvýš Eva Berná (F37), která obsadila 4. místo ve vrhu koulí.
IMG_2054

Dušan Grézl vybojoval cenný kov kuriózně, když ve čtvrté sérii překonal v té době třetího závodníka průběžného pořadí Petra Vrátila. Ten si spravil chuť v hodu oštěpem, kde hned prvním pokusem poslal svoje náčiní nejdál ze všech, dokonce si skoro o dva metry vylepšil osobní rekord, a v tomhle případě už nezůstalo u pomyslných stupňů vítězů. Stejným stylem, tedy parádním vstupem do soutěže, pak doplnil bronzovou sbírku koulař Aleš Kisý.