Pardubice ve finále

20.2.2017

Těžký, ale úspěšný víkend. Hrajeme finále play-off !

Pardubice jely do Karlových Varů s náskokem jednoho vítězného zápasu. Bohužel do zápasu nenastoupil pardubický kanonýr Bernhard Hering, který se účastní reprezentačního soustředění s německou reprezentací. Jeho místo se snažil nahradit dlouho nehrající David Motyčka.

1732_Pardubice-sledge3Do sobotního zápasu po zranění nastoupil za Karlovy Vary střelec Jiří Forgo. Zápas se již od začátku odehrával ve velmi vysokém tempu. Ale Žraloci byli vždy u puku o něco dříve a určovali tempo hry. Mustangové se nemohli dostat do herního tempa a tak již ve 4. minutě prohrávali 1:0.  A o minutu později 2:0. Varským vycházelo vše, na co sáhli. Až na střelu vyslanou Pavlem Kubešem, která šla mimo bránu, ale Jiří Bergr ji tečí umístil do vlastní sítě. Kontaktní gól Mustangy lehce povzbudil, ale vyloučení 5 na 3 je opět dostalo pod tlak a žraloci skvěle využili přesilovky a zvýšili náskok na 4:1. Do konce druhé třetiny přidali ještě 2 góly a do třetí třetiny se vstupovalo již téměř v rozhodnutém stavu 6:1. V poslední třetině se skóre měnilo ještě dvakrát na konečných 7:2. Lepší Karlovy Vary zaslouženě vyhrály a Mustangové museli něco změnit, pokud chtěli uspět v nedělním rozhodujícím zápase.

1732_Pardubice-sledgeOba dva týmy věděly, že vítěz postupuje do finále a tak bylo jasné, že zápas bude plný emocí. Mustangové změnili hned od začátku taktiku oproti včerejšku a již ve čtvrté minutě se dostali do vedení po brance Motyčky. Žraloci na změnu pardubické hry neuměli reagovat a v osmé minutě dostávali další branku. Již od začátku byl zápas plný diskutování s rozhodčími a mezi hráči samotnými. Ani ve druhé třetině nevěděli Žraloci jak se dostat Mustangům do sedel a dostali další gól. Nedělní zápas hráli pardubičtí úplně jinak a Karlovarští nedokázali reagovat. Ve třetí třetině upravili Žraloci skóre na 3:1, kdy „polostřelu“, která šla mimo branku chtěl pokrýt skvěle chytající Petr Boček, ale nešťastnou náhodou si puk srazil za záda. Žraloci se nadechli a chtěli přidat kontaktní gól, ale místo toho inkasovali na konečných 1:4.

V neděli odehráli Mustangové skvělý zápas a hnáni hlasitými fanoušky se probojovali až do finále, kde změří své síly se Zlínem.