Patrik Jahoda na MS pátý i na silnici | Vozíčkář

Patrik Jahoda na MS pátý i na silnici

4.9.2017

V sobotu pokračoval program mistrovství světa handicapovaných cyklistů dalšími závody. Na start nastoupil z českých závodníků handbiker Patrik Jahoda v kategorii H1. Jeho i jeho soupeře s kvadruplegickým postižením čekalo pět okruhů. V samostatné kategorii závodí tito handbikeři na světových šampionátech od roku 2014.

1788_ms-pietermaritzburg-Jahoda

Patrik nastupoval do závodu s cílem posunout se ve výsledkové listině výše oproti pátému místu v časovce. Přes veškeré úsilí se mu to ale nepodařilo a skončil opět pátý.

Vítězství bral Pieter Du Preez z JAR, který vrátil porážku z časovky dnes druhému Fruhovi ze Švýcarska. Třetí místo vybojoval Ital Cornegliani.

Na start svého silničního závodu se postavili i tricyklisté Petr Berger a Jiří Hindr, kteří zopakovali svá umístění z časovky. Petr Berger obsadil 4. místo a Jiří Hindr 5. místo.

Dnes jedou své silniční závody Ivo Koblasa a Jiří Ježek.

Zdroj: ČATHS