Havířov se nesl ve znamení boccii | Vozíčkář

Havířov se nesl ve znamení boccii

19.11.2014

96-a_BO 3k 1l Havirov 14 178Prvoligová boccia v Havířově slavila úspěch a návštěvníci i hráči zhlédli to nejlepší, co je v tomto vozíčkářském sportu v České republice k vidění.

Město poprvé v historii hostilo boccistickou špičku v rámci 3. kola první ligy OZP Cupu. Městská sportovní hala přivítala i účastníky otevřeného 12. havířovského turnaje, kam si mohl kterýkoli hráč boccii přijít poměřit své síly s ostatními. Do Havířova nakonec zamířilo 65 sportovců, kteří se utkali ve čtyřech zdravotních kategoriích dle závažnosti jejich postižení. Předseda pořádajícího klubu Martin Kučera nám ještě před zahájením turnaje prozradil: „V Havířově již bylo několik open turnajů, třetí liga, integrovaná boccia, ale první ligu hostíme poprvé a máme z toho radost. Pokusíme se obě akce zvládnout na jedničku a úroveň organizačně posouvat o kousek dál oproti předešlým turnajům.“

96-a_BO 3k 1l Havirov 14 109 96a_Boccia-Brno-BC3_Peška 96-a_Boccia Havirov-BC2-Bílek

Kategorii BC4 vyhrál Radek Procházka (TJ Léčebna Košumberk), který ve finále porazil domácího Jana Bajteka. Kategorii BC3 suverénně ovládl Kamil Vašíček (SK Kociánka Brno) se spoluhráčkou Marií Maňákovou, když ve finálovém zápase porazil Václava Augustu (TJ Spastic Sport Praha). V kategorii BC2 zvítězil Martin Bílek (SC Obchodní akademie Jánské Lázně), který vybojoval své prvenství proti Františku Serbusovi (SC Jedličkův ústav Praha). V kategorii BC1 patřily první dvě příčky ženám. Ve finálovém utkání se proti sobě postavily Kateřina Cuřínová (SC Jedličkův Ústav Praha) a Šárka Mrkvičková (SK Kociánka Brno). Ta nakonec Katku zdolala a odvezla si spolu s asistentem a zároveň manželem Pavlem z turnaje 1. místo.

96-a_Boccia Havirov-BC3-Vašíček 96d_BC2-Hruška-Kořínek 96-a_Boccia Havirov-BC1-Mrkvičková

Nesmíme zapomenout ani na kategorii open 12. havířovského turnaje, kde se spolu střetlo 14 hráčů ve smíšených kategoriích, ať již z řad neregistrovaných hráčů, tak hráčů z nižších lig. Zlato si po dvoudenním soutěžení odvezl Milan Lučný, stříbro získal Vít Váňa a bronz Patrik Mravík.

96-a_BO 3k 1l Havirov 14 083 96-a_BO+3k+1l+Havirov+14+180 96-a_BO+3k+1l+Havirov+14+094