Rio – 6.den: Dnešním maximem jsou dvě pátá místa | Vozíčkář

Rio – 6.den: Dnešním maximem jsou dvě pátá místa

15.9.2016

Ve středu 14. 9. se na paralympijských hrách v Riu z atletů představil Aleš Kisý.  Štafetu stolního tenisu přebrala dvojice Ivan Karabec s Danielem Horutem, která do turnaje týmů vstoupila úspěšně. Pokračovala také soutěž v boccie a rozjela se silniční část cyklistického programu, do kterého se zapojili všichni naši cyklisté, tricyklisté i jediná reprezentantka na handbiku.
142a_kisyMaximem českých reprezentantů pro tento den byla dvě pátá místa. Postarali se o ně koulař Aleš Kisý a cyklista Ivo Koblasa v časovce jednotlivců kategorie C2.

Atletika
Na atletickém stadionu měla dnes česká výprava jediného zástupce – Aleše Kisého. Ten třetím pokusem poslal kouli na úctyhodnou vzdálenost 7,81 m, čímž si vylepšil své letošní maximum a obsadil skvělé páté místo.
Šestatřicetiletý vozíčkář s postižením dolních i horních končetin, hodil ve finále v Riu svůj letošní nejlepší výkon 7,81 m a jen těsně zaostal za svým paralympijským maximem, kterým byla čtvrtá místa z Pekingu i Londýna.

142d_koblasaCyklistika
Silniční závody začaly časovkami, v nichž první byla na řadě kategorie C2. V té se představil 23letý cyklista Ivo Koblasa a výborným časem 28:49.88 se umístil na skvělém 5. místě.
Náš jediný zástupce v kategorii C5 Tomáš Kajnar v nabité konkurenci zajel 8. nejlepší čas. V kategorii C4 spolu závodili Jiří Ježek a Jiří Bouška. Ti skončili v rozestupu necelých čtyř vteřin na 9. (Ježek) a 10. místě. Průběh závodu kategorie C4 byl nesmírně vyrovnaný, Ježka od čtvrté pozice dělilo pouze 40 sekund! Zajímavostí je, že v kategorii C4 mužů vybojoval Slovák Josef Metelka zlato a bronz patří jeho reprezentačnímu kolegovi Patrikovi Kurilovi. Slovenská dvojice tak na pomyslném paralympijském trůnu vystřídala naše cyklisty Jiřího Ježka a Jiřího Boušku, kterým se tento husarský kousek povedl v Londýně 2012.
142_antosovaHandbikerka Kateřina Antošová si s dvacetikilometrovou tratí poradila v čase 38:34.20, což jí vyneslo 9. příčku.
Tricyklista Jiří Hindr byl 6. a druhý reprezentant ve stejné disciplíně David Vondráček obsadil 12. místo.
Stolní tenis
V úvodním zápase týmové soutěže ve stolním tenise se naši reprezentanti Ivan Karabec a Daniel Horut střetli s Egypťany. Ve čtyřhře naši ztratili první set, ovšem od druhého na své soupeře nastoupili a nakonec vyhráli 3:1. V singlu si pak Karabec poradil se svým soupeřem s přehledem 3:0.
K odpolednímu zápasu proti Španělsku nastoupili Češi s vědomím, že mohou jedině překvapit. Ve čtyřhře se jim podařilo vybojovat jeden set a Karabec pak v napínavé bitvě dokázal porazit i svého dlouholetého soupeře Ruize Reyese. Přesto se našim mezi čtyři nejlepší týmy postoupit nepodařilo.
Boccia
V úterý měli na programu těžké zápasy i naši boccisté. Kateřina Cuřínová po úterní výhře ráno nastoupila k utkání s Nizozemcem Perezem, kterému podlehla 1:9 a nevyšel jí ani večerní zápas s Korejcem Yooem, takže se s turnajem musela rozloučit. Soutěž bohužel opouští i Kamil Vašíček, třebaže tomu se podařilo v posledním zápase zvítězit.