Rio – 7. závodní den: Jachting, lukostřelba, paradrezura… | Vozíčkář

Rio – 7. závodní den: Jachting, lukostřelba, paradrezura…

16.9.2016

Ve čtvrtek 15. září pokračoval program paralympijských her v Rio de Janeiru za účasti českých sportovců. Další jízdami pokračoval jachtař Daniel Bína, i v paradrezuře Anastasja Vištálová . Na atletickém stadionu nastoupili ke své premiéře na letošních hrách Dušan Grézl s Dušanem Vrátilem. V plavání nastoupili a postoupili do finále Běla Třebínová i Miroslav Smrčka. Nedařilo se lukostřelkyním Markétě Sidkové a Lence Kuncové, které své zápasy prohrály.

Jachting
První český reprezentant v jachtingu Daniel Bína po včerejších komplikacích, kdy jeden závod nedokončil a k dalšímu nemohl nastoupit, dnes doplul v kategorii (2.4mR) v 6. jízdě na čtrnáctém, v 7. jízdě na devátém a v 8. jízdě na jedenáctém místě. Celkově je zatím na 14. místě.
143_binaLukostřelba

Na Sambodromu zápolily lukostřelkyně Markéta Sidková a Lenka Kuncová, bohužel se ani jedné nepodařilo svou soupeřku předčít. Přestože Sidková měla k postupu blíže, když na tureckou reprezentantku Zehra Ozbey Torun nestačila a těsně prohrála 4:6. „Bylo to velmi vyrovnané, ale v rozhodující okamžik mi šíp vzal poryv větru a trefila jsem trojku. S tím už nic nešlo dělat,“ popsala mladá reprezentantka z Ostravy, která přes ztrátu dvou úvodních setů sahala po obratu. Lenka Kuncová nastoupila proti favorizované Korejce Sook Hwa Lee s níž prohrála jasně 0:6.

143_anastasja-vistalovaParadrezura
Na klisně Lata Brandis se svého prvního ostrého závodu zúčastnila také mladá reprezentantka v paradrezuře . Mezi 26 závodnicemi skončila s hodnocením 67,652% na 16. místě, se kterým mohla být spokojena.

143_katerina-antosovaCyklistika
Jediným zástupcem pro dnešní den byla handbikerka Kateřina Antošová, která v silničním závodě skončila devátá, stejně jako při časovce.

139_bela-trebinovaPlavání
A menším problémům čelila i bronzová medailistka Běla Třebínová, jejíž finálový závod byl o několik minut odložen. Těsně před půlnocí českého času se konečně představila ve finále polohového závodu na 200 m. Z dopolední rozplavby postoupila časem 3:41.06 ze čtvrtého místa. Ve finále nakonec doplavala pátá časem 3:41.76. Čtyřicetiletou vozíčkářku v Brazílii ještě čekají dva starty včetně znakařské padesátky, z níž má zlaté medaile z paralympiád v Aténách a Pekingu.
Další český zástupce zrakově hendikepovaný Miroslav Smrčka také postoupil z dopoledních rozplaveb na 100 m volný způsob a ve finále po půlnoci časem 1:03.20 doplaval osmý.

Atletika
Atletka Anna Luxová předvedla ve vrhu koulí solidní výkon 8,20, který jí stačil na pátou příčku. Do bojů také nastoupili oštěpař Petr Vrátil, který výkonem 42,96m obsadil sedmé místo a ve stejné kategorii házel i Dušan Grézl, který výkonem 37,15m skončil devátý.