Rio – poslední závodní den: Bronz pro mix Drahonínský – Musilová | Vozíčkář

Rio – poslední závodní den: Bronz pro mix Drahonínský – Musilová

17.9.2016

145_rio-5K šesti paralympijským medailím, které se podařilo dosud získat pro české barvy, dnes přibyla ještě jedna – ta poslední – bronzová.

145_rio-2Lukostřelba
Vybojoval jí včerejší stříbrný medailista, lukostřelec, David Drahonínský společně s Šárkou Musilovou. V nervy drásajícím boji o bronzovou medaili nakonec porazili dvojici z USA 137:129. Zvláště poslední set se našim nesmírně povedl, kdy nastříleli ze 40 možných bodů 39. Zlato získali Britové, kteří porazili pár z Koreji. Tím si David splnil sen o zkompletování všech paralympijských medailí za celou jeho kariéru, kdy bronzová medaile mu dosud v jeho sbírce chyběla.
145_rio-4

Cyklistika
Třináctým místem v silničním závodu se s paralympijskými hrami rozloučil šestinásobný zlatý medailista Jiří Ježek. Jedenačtyřicetiletý cyklista byl už od třetího kilometru v sólovém úniku, pak se k němu připojili ještě Brazilec a Ital. Během závodu bylo v ulicích mnoho fanoušků, kteří všechny cyklisty bouřlivě povzbuzovali. Ještě na 40 kilometru byl Jirka Ježek druhý, ale během  těžkého stoupání v kopcích se propadl. Mnozí z cyklistů v této části závod vzdali. Jiří to ale chtěl dotáhnout do cíle a tak se s paralympiádou rozloučil se ctí 13. místem z celkem 30 startujících. O dvě příčky před ním skončil Jiří Bouška, který byl ve druhé skupině uprchlíků mezi nimiž měl největší naděje na zrychlení před cílem. Bohužel měl ale celkem velký pád, který ho velice zbrzdil a měl co dělat, aby skupinu uprchlíků po pádu dojel a skončil těsně za první desítkou jedenáctý. Patnáctý byl Tomáš Kajnar.
145_rio-1

Atletika
Ke svému poslednímu závodu na paralympiádě nastoupila také v hodu diskem kategorie F37/38 atletka a bronzová medailistka z vrhu koulí Eva Berná. Výkonem 28,30 nakonec obsadila šesté místo.

145_povysilPlavání
V disciplíně 50 metrů volný způsob se svorně probojovali z rozplaveb včerejší zlatý medailista Arnošt Petráček a Jan Povýšil. Ve finále, které si podmanil Korejec Jo Gi Seong, doplaval Arnošt v čase 41.55  na pátém a Honza časem 42.73 na sedmém místě. Po půlnoci našeho času plavala svůj poslední závod i dvojnásobná medailistka her Běla Třebínová, která se z osmého místa probojovala do finále i v kategorii 100 m volný způsob. I když Běla byla před obrátkou na krásném čtvrtém místě, nakonec potvrdila své umístění z rozplaveb.