Rio – Zlato pro Andyho! Stříbro pro Bělu i Davida! | Vozíčkář

Rio – Zlato pro Andyho! Stříbro pro Bělu i Davida!

17.9.2016

144b_zlaty-arnost Zasíláme do Ria veliké gratulace!

Po vynikající dopolední rozplavbě na 50 m znak Andy svým časem 43:69 postoupil do večerního finále  z prvního místa. Ve druhé rozplavbě plaval i Jan Povýšil, kterému se časem 48:00 také podařila finalová účast.
Finále se konalo těsně po půlnoci našeho času a kdo vydržrel u internetu, jistě nelitoval. Naprosto vyprodaný plavecký stadion povzbuzoval nejen svého brazilského miláčka a několikanásobného medailistu Daniela Diase, ale i Arnošt zdá se být v Riu velice populární. Celá hala jej hnala do cíle za vysněnou zlatou medailí. Arnošt s naprostou převahou plaval jako o život a hlavou dohmátl v úžasném čase 43:12 a získal tak pro Českou republiku první zlatou medaili. Honza Povýšil si ve stejném finále doplaval pro páté místo.
144_zlaty-arnost

144b_belaDalší plaveckou medaili získala v Riu Běla Třebínová, která stejně jako Arnošt postoupila z rozplaveb na 50 metrů znak a ve finále, které se konalo až po 1 hodině noční dohmátla jako druhá v čase 44:51. Překonala jí pouze Španělka Teresa Perales. Bronz si odváží Norka Sarah Louise Rung.

Nejdříve se sice na tabuli objevila jako vítězka naše Běla, ale vítězný čas Španělky 43:03 byl přesvědčivý.
144_bela

Druhou stříbrnou medaili dnes získal i lukostřelec David Drahonínský. Ten měl velice nabitý den. Nejprve se utkal v osmifinále s Číňanem Liu, kterého  doslova zdrtil 142:84. Následoval čtvrtfinálový boj s Iráncem Kakooshim, kterého David porazil hladce 142:122 a držel si nastavenou bodovou laťku. Asi nejvyrovnanější byl boj o postup do finálových bojů. V Československém semifinále byl opět úspěšnější náš lukostřelec, který v poměru 128:125 porazil Slováka Petera Kinika.  Ve finále již na Davida čekal Angličan John Walker. Tento souboj již byl opravdu na ostří šípů, neboť jednotlivé sety byly nesmírně vyrovnané a David si musel jistě sáhnout na dno svých sil. Výsledek v poměru 142:139 pro Angličana jistě mluví za vše. Davidovi ke stříbru zasíláme velké gratulace, udělal jsi nám „doma“ velkou radost!