Mistrovství světa v paracyklistice se pro rok 2013 konalo v Baie –Comeau, v provincii Quebec v Kanadě od 28. srpna do1. září 2013. Vzhledem k faktu, že se o předchozím víkendu 23. – 25. 8. 2013 konal poslední podnik Světového poháru v paracyklistice v kanadském Matane, kterého se naše výprava také úspěšně zúčastnila, nám přesun do dějiště MS netrval až tak dlouho, necelé 3 hodiny. Tudíž nám nedělal problém ani časový posun, protože jsme si za týden už docela zvykli.

Po přesunu na trajektu jsme dorazili přímo do Baie-Comeau, kde jsme hned mohli začít trénovat na vrchol letošní sezóny. Závodů se účastnilo celkem 264 sportovců z 38 zemí, a to jak cyklisté, tricyklisté, handbikeři (závodníci jezdící na kole na ruční pohon) a tandemy (nevidomí). V závodech tricyklů, což je velká tříkolka pro závodníky, kteří neudrží rovnováhu na normálním kole, měla Česká republika dvojí zastoupení: hořičáka Jiřího Hindra v kategorii T1 a Davida Vondráčka z Valdic v kategorii T2 oba členové TJ Spastic Sport Praha reprezentující Českou federaci Spastic Handicap. Intenzivní tréninkové dávky nám náš reprezentační trenér Luboš Jirka dávkoval postupně. Dokonce nám bylo umožněno si několikrát projet náročnou trať budoucí časovky i silničního závodu. Trenér nás honil na velmi těžkém a kopcovitém okruhu, který měřil 8,6 km s 1,2km stoupáním a průměrným sklonem 11%. Každý závod se skládá z časovky a silničního závodu. Časovka se jela 29. srpna a byla vypsána na jedno kolo. David Vondráček v kategorii T2 (méně postižených) obsadil v časovce 9. místo a Jirka Hindr v T1 (více postižení) o jednu příčku vylepšil svoji pozici z časovky v Matane a  obsadil druhé místo se ztrátou 18 vteřin na vítěze. Druhý den jsme jenom lehce potrénovali a zbytek dne věnovali regeneraci spasticitou postižených svalů a relaxaci. Silniční závod byl na programu v sobotu 31.8. Po lehkém zahřátí jsme se přesunuli na start a nedočkavě vyrazili do závodu. Startovali jsme všichni dohromady, T1 i T2, muži i ženy najednou.
David Vondráček své umístění z časovky vylepšil a dojel na pátém místě. Jirka Hindr v silničním závodě zopakoval svoje stříbrné umístění z časovky a dojel na druhém místě se ztrátou pouhopouhých 0,1 vteřiny na vítěze. Hořičák Jirka Hindr se tedy vrací se dvěma stříbrnými medailemi a titulem dvojnásobného vicemistra světa v silniční paracyklistice za rok 2013. Příští ročník se Mistrovství světa v silniční paracyklistice  uskuteční v USA v severní Karolíně, což je první možná kvalifikace na letní paralympijské hry 2016 v Rio de Janeiro. Když k tomu připočítáme tři podniky Světového poháru handicapovaných, z nichž poslední se bude konat v kanadském Montrealu, pár závodů Evropského poháru a několik závodů českých, vyjde nám extrémně vysoká finanční zátěž jak pro jednotlivé kluby i celou cyklistiku postižených sportovců sdružených v České federace Spastic Handicap.