Začalo ME v atletice a už máme dvě medaile | Vozíčkář

Začalo ME v atletice a už máme dvě medaile

13.6.2016

V italském Grossetu i přes nepřízeň počasí začalo šestidenní Mistrovství Evropy v atletice, kterého se účastní více než 600 sportovců z 36 zemí. V české výpravě je 22 sportovců, kteří budou v šesti dnech bojovat o cenné kovy a co nejlepší výkony. Již první den vybojovali naši reprezentanti dvě bronzové medaile.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Začátek šampionátu přinesl nečekanou zápletku, dva dny před zahájením závodů totiž zasáhly Grosseto a okolí bouřky a silné deště, což způsobilo lokální záplavy. Díky obětavému zapojení občanů Grosseta byl však stadion nakonec včas připraven na zahájení. Jen elektronika místy měla problémy a ne všude během prvního dne fungovaly informační tabule. Bylo tedy mnohem napínavější čekat na výsledky závodů po skončení, ale stálo to za to.

V závodě ve vrhu koulí F56/57 (sedící) vybojovala Miroslava Obrová bronzovou medaili výkonem 6,23m a krátce po ní i Petr Vrátil také třetí místo v hodu oštěpem F37/38 (chodící) za výkon jen těsně pod 40m (39,85m). Petr ladí svou formu směrem k vrcholu sezony v Riu, kde jistě tuto hranici překoná.

Naši nadějní atleti Tereza Jakschová a Martin Dvořák dosáhli na svá osobní maxima. Pro Martina to byla již druhá účast na Mistrovství Evropy, ale i tak jej mírně ovlivnila nervozita prvního dne. I tak jeho výkon 21,39m v disku F33/34 (sedící) je jeho osobním závodním maximem. Jistě bude zajímavé sledovat nejen jeho další dvě disciplíny (koule a oštěp) na tomto mistrovství, ale i jeho vývoj v dalších letech. Stejně tak Tereza, která také závodí mezi zdravými za Slavii Praha, ve skoku dalekém T47 (chodící) skočila pro své osobní maximum 4,91m a za vítězkou závodu zkušenou atletkou z Ruska zaostala jen o 83cm. Tereza závodí také v bězích na 100m a 200m.

První den se představila také Eva Kacanu, která skončila pátá ve vrhu koulí F53/54 (sedící) a Dušan Grézl s Jiřím Kohoutem, kteří se umístili na šestém a sedmém místě v závodě v hodu oštěpem F37/38 (chodící). V neděli dopoledne poběží svůj závod na 1500m Daniel Hýna a během odpoledne se představí sprinterky Lenka Kadetová a Anna Luxová a vrhači Eva Berná, Daniela Grézlová a Jaroslav Petrouš.

Kompletní aktualizované výsledky jsou k nahlédnutí zde.