Zahájení národní soutěže na 16. havířovském turnaji v boccie | Vozíčkář

Zahájení národní soutěže na 16. havířovském turnaji v boccie

6.10.2016

Již tradičně pořádá Handicap sport club Havířov v řadě 16. havířovský turnaj v boccie. Pořadatelé hostí první kolo národního soutěže v boccie. V prostorách městské haly Havířov proběhne 8. – 9. října první kolo národní soutěže, ve kterém se utká 30 nejlepších hráčů České republiky. V sobotu proběhne také menší open turnaj, který je otevřen neklasifikovaným hráčům.

152a_boccia-1-liga

V Havířově tak odstartuje první ze tří ligových kol pro sezónu 2016/2017. „Jsme velmi rádi, že první kolo proběhne právě v Havířově. Pro naše hráče to je jistě dobrý start do nové sezóny a věříme, že se na domácím poli budou cítit jistěji a předvedou jedinečné výkony,“ prohlásil ředitel turnaje Robert Mazouch. Součástí 16. havířovského turnaje v boccie bude také menší, open turnaj, který je otevřen všem hráčům s podmínkou minimálního tělesného znevýhodnění a odehrání zápasů na mechanickém vozíku. Organizátoři by rádi na sportovní událost navnadili potencionální hráče, kteří o boccie uvažují. „Open turnaj je otevřen nejen stálým hráčům, ale také příležitostí pro hráče nové, kteří chtějí bocciu vyzkoušet a zasoutěžit si. Věřím, že mít možnost shlédnout nejlepší hráče České republiky pro ně bude velkou motivací,“ dodal Mazouch.

152b_boccia-1-liga 152_boccia-1-ligaBoccia je paralympijský sport pro sportovce s těžkým tělesným znevýhodněním, velmi podobný francouzské hře petanque. V České republice je okolo 100 sportovců, kteří aktivně tento sport hrají.
Handicap sport club Havířov je spolek, který sdružuje sportovce s tělesným handicapem, převážně spastickým, v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji. Ve snaze dostat sport lidí s tělesným postižením do povědomí široké veřejnosti pořádá spolek každoročně běh na podporu tohoto sportu či jarní havířovský turnaj v integrované boccie, nově jako formu teambuildingu pro firmy a sportovní spolky.
Národní soutěž i OPEN turnaj bude otevřen veřejnosti, která může mimo jiné podpořit boccisty na 2. ročníku běžeckého závodu Santi Havířovské desítky, který proběhne 15. 10. 2016 a část startovného jde na podporu hráčů HSC Havířov.

Za HSC Havířov  Kateřina Šajnarová

(alex)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>